سوالات طلاق توافقی

//سوالات طلاق توافقی

با توجه به تعدد سوالات طلاق توافقی از سوی موکلین بر آن شدیم تا پاسخگوی تعداد محدودی از این پرسش های پر تکرار باشیم.

همچنین شما عزیزان می توان برای پاسخگویی بهتر هم به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین با ما در ارتباط باشید و از بهترین و با سابقه ترین وکلای تهران بهره مند گردید. فروشگاه حقوقی موسسه حقوقی وکلای دادگستر با دارا بودن دادخواست های طلاق توافقی، حضانت، نفقه و … می تواند تامین کننده فرم های مورد نیاز شما با مناسب ترین هزینه باشد.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۸۸۶۲۲۱۷۸ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

سوالات طلاق توافقی

سوالات طلاق توافقی

در طلاق توافقی، می‌بایست در مورد کلیه مسائل مالی و غیر مالی مشترک میان زوجین، از جمله مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، جهیزیه، حضانت فرزند (در صورت وجود) و هر شرط مالی دیگری توافق بشه. برای افرادی که جهت مشاوره حقوقی طلاق توافقی مراجعه می‌کنند، برگه توافقات زوجین نوشته شده و توسط هر دو نفر امضا میشه.

پاسخ بخش سوالات طلاق توافقی : خیر؛ مانند هر دعوی دیگر، وکیل طلاق توافقی نمیتونه وکالت هر دو طرف رو بپذیره. بنابراین، در طلاق توافقی، وکیل خانم و آقا باید متفاوت باشند. زمانی که برای مشاوره حقوقی طلاق توافقی به موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد مراجعه می‌فرمایید، یک وکیل برای خانم و یک وکیل برای آقا انتخاب میشه و هر کدام از طرفین، وکالت نامه مخصوص خود را امضا می‌کنند.

فرایند طلاق توافقی در صورتی که توسط خود زوجین انجام بشه، بین ۱ تا ۳ ماه زمان می‌بره، اما اگر این فرایند با وکیل انجام بشه، مدت زمان طلاق توافقی به شدت کاهش پیدا می‌کنه. مدت زمان طلاق توافقی در موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد بسته به ایام کاری دادگاه‌ها بین ۳ تا ۱۰ روز می‌باشد.

پاسخ بخش سوالات طلاق توافقی : در صورتی که به وکیل طلاق توافقی سپرده بشه، نیازی به حضور زوجین نیست. فقط زوجه باید به آزمایشگاه مراجعه کنه و گواهی عدم بارداری بگیره تا بقیه مراحل طلاق توافقی رو وکیل انجام بده. برای اطلاع بیشتر از شرایط و مراحل طلاق توافقی، از مشاوره حقوقی موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد استفاده نمایید. همچنین، با تماس با شماره ۸۸۶۲۲۱۷۸-۰۲۱ مشاوره حقوقی تلفنی بگیرید.

پاسخ بخش سوالات طلاق توافقی : طلاق توافقی همانطور که از نام آن مشخص است، تابع مواردی است که مورد قبول طرفین بوده و به صورت مکتوب قبل از اجرای طلاق توافقی ثبت شده است. با توجه به این که در سوال شما، مشخص است که این موارد در تفاهنامه طلاق توافقی ذکر نشده است، نمی‌توانید بر روی این موارد ادعا داشته باشید.

پاسخ بخش سوالات طلاق توافقی : با توجه به این که در طلاق توافقی، موارد توافق شده بین دو طرف مدنظر است، در صورتی که شرط تنصیف اموال در تفاهنامه ذکر شده باشد، قابل اجراست. در غیر این صورت نمی‌توان شرط تنصیف اموال را در طلاق توافقی اجرا نمود. قبل از تنظیم تفاهنامه طلاق توافقی حتما از مشاوره حقوقی تخصصی استفاده نمایید. با شماره‌گیری ۰۲۱۷۷۷۲۸۴۵۴ کارشناسان و وکلای موسسه، آماده ارائه مشاوره حقوقی رایگان و نیز مشاوره حقوقی تلفنی خواهند بود.

برای طلاق توافقی، زوج و زوجه میتونن خودشون اقدام کنن، هر چند معمولا بین ۱ تا ۳ ماه طول میکشه. در صورتی که از وکیل طلاق توافقی استفاده بشه این زمان بسیار کمتر میشه. در موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد، طلاق توافقی معمولا ظرف یک هفته انجام میشه. برای مشاوره حقوقی میتونین با شماره موسسه ۸۸۶۲۲۱۷۸-۰۲۱ تماس بگیرید.

خیر، در طلاق توافقی نمیتوان از دادخواست اعسار استفاده نمود. مگر در توافقنامه، زن مهریه و نفقه خود را ببخشد و یا دو طرف بر سر پرداخت اقساطی مهریه و نفقه توافق کنند. بهترین راهکار برای این مساله این هستش که در طی توافقنامه نحوه دقیق پرداخت مهریه و نیز نفقه معین بشه که هیچ کدام از طرفین متحمل ضرر نشده و مجبور به طرح دعاوی مختلف علیه یکدیگر نشوند. برای این امر، حتما از مشاوره حقوقی استفاده بفرمایید. مشاوره حقوقی رایگان و نیز مشاوره حقوقی تلفنی از طریق شماره ۸۸۶۲۲۱۷۸-۰۲۱ امکان‌پذیر خواهد بود.

پاسخ بخش سوالات طلاق توافقی : گواهی عدم امکان سازش در طلاق توافقی به مدت سه ماه اعتبار داره و در صورتی که در این مدت، طلاق توافقی ثبت نشه، گواهی عدم امکان سازش فاقد اعتبار بوده و دادخواست طلاق توافقی باید دوباره ثبت بشه

۱۳۹۸-۳-۱۵ ۰۴:۲۵:۰۳ +۰۴:۳۰

یک دیدگاه

دسته بندی محصولات

سبد خرید