5/5 - (2 امتیاز)

بدون شک هر یک از ما در زندگی نیاز به کسب مشاوره در خصوص مسائل خاصی همچون طلاق خواهیم داشت. از این رو یافتن یک وکیل طلاق خوب می تواند مشکلات ما را به میزان قابل توجهی در رابطه با مسائل حقوقی و قانونی زندگی زناشویی برطرف نماید. 

پرونده های طلاق معمولا پیچیده و مشکل نیستند. اما همه مردم کشور در مورد قوانین خانواده اطلاعات کافی ندارند. از این رو نیاز به وکیل طلاق برای مواجه با این مسئله بسیار ضروری خواهد بود. در صورتی که بخواهید در پرونده های طلاق به نتیجه مناسبی دست یابید، لازم است مواد قانونی را به خوبی بشناسید. 

در برخی مواقع که مسئله طلاق به نکات حساسی نرسیده است، مراجعه به مشاوره حقوقی رایگان میتواند ایده ای مناسب به شمار رود. اما در صورتی که مراحل طلاق با مشکلاتی روبه رو شد، حتما به سراغ وکیل طلاق بروید. طلاق هایی که از جانب زوجه صورت می پذیرد معمولا از حساسیت بالایی برخوردار هستند.

یک وکیل حقوقی خوب می تواند نتیجه پرونده را به نفع شما تغییر داده، و از بروز  اثرات سوء آن جلوگیری بعمل آورد. البته برای یافتن یک وکیل طلاق خوب، باید دقت، آگاهی، شناخت و توجه زیادی به خرج دهید. حال چگونه می توانیم به شناخت مناسب از وکیل دست یابیم؟ با ما همراه باشید تا به این مسئله بپردازیم. 

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۲۲۹۲۰۵۶۲ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

آیا زوجه می تواند اقدام به طلاق نماید؟

به صورت کلی باید بیان نماییم که زن به دلیل عدم داشتن حق طلاق نمی تواند اقدام به تنظیم دادخواست طلاق نماید. مگر در موارد خاص از جمله:

  • طلاق به صورت توافقی انجام شود.
  • زوجه از جانب همسر خود وکالت در طلاق داشته باشد.
  • یکی از شرایط ضمن عقد نکاح که در عقد نامه قید گردیده است، توسط مرد نقض گردد.
  • طلاق خلع صورت پذیرد. به این صورت که وکیل طلاق زوجه اعلام نماید که موکل خود از تمامی مسائل مالی چشم پوشی نموده و در ازای آن خواستار طلاق از همسر خود می باشد.

تنها در این صورت زوجه می تواند اقدام به طرح دادخواست طلاق نماید.

وکیل طلاق

البته برخی شرایط دیگر نیز وجود دارد که به صورت کلی در بند سه این ویژگی ها بیان نمودیم. یعنی هر آنچه که در مفاد عقد نکاح بیان شده است. 

اهمیت انتخاب وکیل طلاق خوب چیست؟

هر وکیلی که برای پرونده های خاص انتخاب می شود، باید دارای ویژگی های خاصی باشد. اما اصولا وکلای طلاق همیشه از اهمیت بالاتری برخوردار بوده اند. گویی یافتن یک وکیل خوب برای طلاق، همچون یافتن یک مکانیک با تجربه برای تعمیر ماشین، مهم است. 

بدون شک هیچ فردی در مورد مسئله طلاق راضی به انتخاب هر وکیلی نمی باشد. وکیل باید قابل اعتماد باشد. تا موکل بدون هیچ نگرانی تمامی اسرار زندگی خود را در برابر او فاش نماید. تنها در این صورت یک وکیل طلاق می تواند نتیجه پرونده را به بهترین شکل ممکن تغییر دهد. 

اولین قدم برای یافتن یک وکیل خوب در هر کجای کشور برای پرونده های طلاق، پرس و جو از دوستان و نزدیکان است. افرادی که به علت مشکلات خانوادگی به وکیل مراجعه نموده اند و نتیجه مطلوبی کسب نموده اند. البته نمی توانیم به صراحت بیان نماییم که هر وکیل طلاق در هر پرونده ای همیشه موفق است. 

اما در صورتی که وکیل از تجربه بالایی در زمینه دعاوی خانواده برخوردار باشد، بدون شک می تواند روند پرونده را به سمت مناسبی هدایت کند. حتما به این مسئله توجه داشته باشید که انتخاب یک وکیل خوب در زمینه طلاق، مهم خواهد بود. زیرا وضعیت روانی، مالی و معیشتی شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در انتخاب وکیل خوب باید به چه مسائلی توجه نمود؟

اولین نکته در انتخاب وکیل طلاق مناسب، بررسی تخصص وی می باشد. حتما وکیلی را انتخاب کنید که تخصص او دعاوی خانواده و طلاق باشد. به این نکته توجه داشته باشید که شما طلبکار نیستید یا این که برای دفاع از خودتان در برابر جرمی خاص نیاز به وکیل ندارید.

قصد شما طلاق است. پس نیاز به وکیل طلاق دارید تا تمامی موارد قانونی و دعاوی خانوادگی را بداند و به تمام مراحل رسیدگی به پرونده در دادگاه آگاهی داشته باشد. می توانید برای انتخاب بهترین وکیل تهران ابتدا نزد چند وکیل متخصص خانواده مشاوره کسب کنید. 

ممکن است با وکیلی رو به رو شوید که از تجربه کاری خوبی برخوردار باشد. اما شما از نحوه برخورد وی خوشتان نیاید. وکیل خوب کسی است که شما با او احساس راحتی داشته باشید. زیرا باید در مورد موارد و اتفاقات خاصی با وی ساعت ها به گفتگو بپردازید. 

حتما میزان درآمد و بودجه خودتان را به اطلاع وکیل طلاق برسانید تا ایشان یک تصویر درست از امور مالی شما در دست داشته باشد. علاوه بر آن باید مدارک و اسنادی دال بر بدهی خود نسبت به مسائل زناشویی را نیز تهیه نموده و در اختیار وکیل خود قرار دهید. 

باید خودتان را برای پاسخگویی به سوالات بسیار زیادی که توسط وکیل طلاق شما مطرح می شود، آماده کنید. اطلاعات پایه و ابتدایی خود را در خصوص مدت ازدواج، اسم و سن فرزندان، تغییرات، شغل، فعالیت و … در اختیار وکیل خود قرار دهید. برای این که وکیل طلاق بتواند به درستی روند پرونده را پیش ببرد، باید اطلاعات کافی و لازم را بدست آورد. 

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۲۲۹۲۰۵۶۲ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

آیا صرف داشتن یک وکیل خوب برای طلاق کفایت می کند؟

بدون شک تنها داشتن یک وکیل باتجربه و متخصص برای پیشبرد پرونده طلاق کافی نخواهد بود. در صورتی که قادر نیستید وکیل مناسبی برای پرونده طلاق خود بیابید، بهتر است حتما به سراغ مشاوره های حقوقی روید. در این حالت می توانید با کسب مشاوره مناسب توسط وکیل طلاق، خودتان نیز پرونده تان را پیگیری نمایید. 

به جای این که به دلیل نداشتن توان مالی بالا، به سراغ وکیل های ارزان باشید. خودتان وکیل خودتان شوید. کسب مشاوره از یک وکیل با تجربه و موفق در زمینه پرونده های حقوقی، خود می تواند روشی مناسب تر از گرفتن یک وکیل ارزان و کم تجربه به شمار رود. 

بدون شک طی مراحل قانونی طلاق، کاری دشوار است. از سوی دیگر مسئله طلاق به دلیل این که از حساسیت بالایی برخوردار است، بهتر است زیر نظر یک وکیل طلاق مجرب رسیدگی شود. تنها در این حالت است که می توانیم نتیجه مطلوبی از پرونده طلاق بدست آوریم.