خانواده در حکم اولین نهاد اجتماعی اهمیت فوق العاده ای دارد. قوام جامعه با استحکام خانواده ارتباط مستقیم دارد. به همین ترتیب، حقوق خانواده و دعاوی خانواده به نسبت سایر رشته‌های حقوق اهمیت فراوانی دارد که می‌بایست از وکیل خانواده برای حل این مشکلات استفاده شود. دعاوی خانواده پر تعدادترین پرونده‌های موجود در محاکم قضایی هستند که به دلیل مشکلات و دشواری‌های موجود در دعاوی خانواده روندی بسیار طولانی دارند که می‌بایست از وکیل خانواده برای حل این مشکلات استفاده شود. مهمترین این نوع پرونده ها که در دادگاه‌ها مطرح می‌شود، عبارتند از: طلاق، طلاق توافقی، مهریه، نفقه اجرت‌المثل، حضانت.

خط پاسخگویی وکلای پاسارگاد : ۲۶۷۶۱۷۵۰ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

متاسفانه به دلایل مختلف اقتصادی و اجتماعی و … آمار پرونده‌های طلاق در دادگاه‌ها رو به افزایش است و با توجه به درگیری عاطفی زوجین و فرزندان و نیز خانواده‌های آن‌ها معمولا روزهای ناخوشایندی برای هر دو طرف دعوی به وجود می‌آید. تلخی ماجرا با وجود فرزندان و مسائل مربوط به حضانت آن‌ها نیز دو چندان می‌شود.

بنابراین، یکی از بهترین اقداماتی که زوجین در هنگام طرح دعوی در زمینه دعاوی خانواده می‌توانند انجام دهند، مشاوره حقوقی با وکیل خانواده و سپردن کار به وکیل متخصص است.

دعاوی خانواده

مزایای استفاده از وکیل خانواده در پرونده‌ها

 • با استفاده از وکیل خانواده، فرآیند طلاق بدون نیاز به حضور موکل انجام می‌شود. پرونده‌های طلاق به دلیل مشکلات ناشی از روابط مخدوش شده طرفین و طرح دعاوی مختلف علیه یکدیگر مانند مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، عدم تمکین، اعسار، عسر و حرج و … زمان زیادی را از طرفین می‌گیرد. علاوه بر این در اکثر موارد، هر کدام از طرف دعوی با وجود آنکه حق با آن‌هاست به دلیل طرح دعوی اشتباه و یا لایحه نویسی ناقص از گرفتن حق خود باز می‌مانند. بنابراین لازم در پرونده‌های طلاق لازم از مشاوره حقوقی و وکیل خانواده استفاده شود تا هم زمان رسیدگی کاهش یابد و هم دغدغه افراد کمتر شود.

 • نقش وکیل خانواده در پرونده های طلاق توافقی

  روند طلاق توافقی، علی رغم تصور زوجین فرایندی است که حتما باید با استفاده از وکیل خانواده و نیز مشاوره حقوقی صورت گیرد. زیرا در طلاق توافقی باید توافق طرفین بر سر مسائل مختلف نظیر مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت و سایر شروط تنظیم گردد. در بسیاری از موارد، افراد بر اثر ناگاهی، مواردی را تعهد می‌کنند که از عهده آن‌ها خارج است و روند طلاق توافقی عملا با شکست روبرو می‌شود. بنابراین، توصیه می‌شود که در طلاق توافقی حتما با وکیل خانواده مشورت گردد. با استفاده از وکیل، طلاق توافقی بدون نیاز به حضور زوجین انجام می‌شود که می‌تواند در کاهش زمان و آرامش خاطر افراد موثر باشد.

 • لزوم استفاده از وکیل خانواده در دعوی طلاق از طرف زوجه

  با توجه به این که در قانون کشور ما، حق طلاق به مرد داده شده، گرفتن طلاق از سوی زنان بسیار سخت و مشکل است و زن باید دلیلی محکمه پسند برای این موضوع داشته باشد، حال آنکه در بسیاری از موارد با وجود دلیل امکان اثبات آن بسیار سخت است. در اینجا حضور یک وکیل خوب می‌تواند بسیار راهگشا می‌شود. وکیل خانواده می‌تواند با طرفین و به خصوص شوهر صحبت کرده و در صورتی که راهی برای ادامه زندگی نباشد، دو طرف را به سمت طلاق توافقی سوق دهد. همچنین وکیل خانواده با توجه به تخصصی که دارد می‌تواند دلایل زن را برای طلاق به طریق درست و با استدلال قانونی برای قاضی شرح دهد و همین امر موجب می‌شود احتمال برد در پرونده افزایش یابد.

 • استقبال زنان از گرفتن وکیل خانواده در پرونده های مطالبه مهریه و نفقه

  مهریه و نفقه، پرونده‌هایی هستند که برای به اجرا گذاشتن آن‌ها باید از مشاوره حقوقی استفاده نمود. زیرا در صورتی که درست عمل نشود، زوج با وجود تمکن مالی با درخواست اعسار و پذیرفته شدن عملا از پرداخت به موقع مهریه سرباز می‌زند. بنابراین، در پرونده‌های مهریه و نفقه حتما از وکیل استفاده نمایید. روند سخت اجرا گذاشتن مهریه از طریق اجرای ثبت و صف‌های طولانی و کند بودن فرایند استعلام و توقیف اموال موجب شده است که بسیاری از زنان از گرفتن وکیل خانواده یا وکیل مهریه برای گرفتن حقوق خود استقبال کنند. در مورد نفقه، به نظر می‌رسد که حضور وکیل خانواده بسیار راهگشاست. چرا که زنان به دلیل عدم آگاهی حقوقی و استفاده از کلماتی که گاها بار حقوقی آن را نمی‌دانند، خودشان را از گرفتن نفقه محروم می‌سازند. به تجربه ثابت شده است که حضور وکیل خانواده در پرونده مطالبه نفقه، احتمال پیروزی در پرونده و مطالبه حقوق از دست رفته را دو چندان می‌کند.

 • تاثیر وکیل در پرونده های حضانت فرزندان

  پرونده‌های حضانت یکی از پرونده‌های دشوار است. چرا که دو طرف با وجود مشکلاتی که با یکدیگر دارند، در اغلب موارد وابستگی عاطفی شدیدی به فرزند خود دارند که سپردن حضانت را به یک سمت سخت و دشوار می‌کند. در این موارد نیز استفاده از مشاوره حقوقی بسیار مفید است. وکیل متخصص در امر حضانت با هر دو طرف گفتگو و با استفاده از دانش خود و روانشناسی هر دو سمت، می‌تواند دعوی را به نفع موکل خود به پایان برساند.

برای پیدا کردن وکیل خانواده آنلاین چکار باید کرد؟

حجم پرونده‌های خانواده به حدی است که بسیاری از وکلا و مراجع قضایی درگیر این نوع پرونده ها هستند. بسیاری از مردم در این گونه پرونده ها به دنبال وکیل خانواده آنلاین هستند تا اول مشکل خود را به صورت آنلاین مطرح کنند و در صورتی که از تخصص وکیل خانواده مطمئن شدند، سپس به صورت حضوری به وی مراجعه کنند.

با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید ده‌ها وکیل خانواده آنلاین را بیابید که به صورت غیر حضوری مشاوره حقوقی آنلاین ارائه می‌کنند. بزرگترین مزیت استفاده از این روش آن است که می‌توانید با صرف وقت و هزینه اندک پاسخ سوالات خود را دریافت کنید و نهایتا در مورد انتخاب وکیل تصمیم گیری کنید. همچنین در این حالت تعداد زیادی انتخاب برای وکیل خانواده آنلاین دارید و می‌توانید در یک زمان با بسیاری از آن‌ها صحبت نموده و به جمع بندی برسید.

در گروه وکلای پاسارگاد، شما می‌توانید با وکیل خانواده آنلاین هم از طریق واتساپ و هم به صورت تلفنی صحبت نمایید. سوالات خود را با وی مطرح کنید و پس از دریافت اطلاعات لازم برای مشاوره حقوقی حضوری با وی، وقت مشاوره دریافت نمایید.

خط پاسخگویی وکلای پاسارگاد : ۲۶۷۶۱۷۵۰ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

ویژگی های بهترین وکیل خانواده

بسیاری از موکلین همیشه این دغدغه را دارند که پرونده های مربوط به دعاوی خانواده را به کدام وکیل بسپارند. این افراد غالبا از پیامدهای پرونده‌های خود نظیر طلاق، از دست دادن حضانت فرزندان، از دست دادن حقوق مالی و … نگرانند و به همین جهت برای پیدا کردن وکیل خانواده دچار مشکل هستند. ویژگی های وکیل خانواده خوب عبارتند از:

 • وکیل خانواده خوب به تمامی دعاوی خانواده یعنی طلاق توافقی، طلاق از سمت زوجه، طلاق از طرف مرد، مهریه، نفقه، حضانت و … مسلط است و در همه این زمینه‌ها، پرونده موفقیت آمیز داشته است.
 • وکیل خانواده باید تا حدود یک روانشناس ماهر باشد. چرا که بسیاری از مشکلات زوجین ریشه در موضوعات روانی دارد و یک وکیل خانواده باید بتواند با ریشه یابی درست، پرونده را در مسیر درست پیش ببرد.
 • یک وکیل خانواده خوب، بسیار صبور است. چرا که پرونده های خانواده معمولا درگیری‌ها و مشکلات زیادی دارند و مشکلات زوجین درهم تنیده است. به همین دلیل، پرونده های خانواده معمولا بسیار طولانی هستند. صبر در این پرونده‌ها بسیار مهم است.

قدرت مذاکره یکی از مهمترین ویژگی وکیل خانواده است. در خیلی از پرونده‌ها، نفوذ کلام وکیل خانواده در زوجین به خصوص طرف مقابل پرونده موجب می‌شود، پرونده بسیار سریع‌تر تمام شود.

وکیل خانواده خانم

براساس آمارهای مختلف، در طیف وسیعی از پرونده های خانواده خانم ها به عنوان خواهان، دادخواست را ثبت می‌نمایند. از همین رو بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند که در پرونده خود از وکیل خانواده خانم استفاده نمایند. چرا که احساس می‌کنند که یک زن، شرایط آن ها را بهتر درک می‌کنند و از طرفی در مورد بسیاری از مسائل علی الخصوص مشکلات زنانه ترجیح می‌دهند که با وکیل خانواده خانم صحبت کنند. همچنین برخی از زنان به دلیل بدبینی و سوء ظن بیمارگونه شوهران خود، ترجیح می‌دهند که وکیل خانواده خانم داشته باشند تا اوضاع خود را بحرانی تر از وضع موجود نکنند.

از طرفی با توجه به شرایط جامعه کنونی درصد وکیل خانواده خانم به وکیل آقا بسیار بیشتر است. چرا که سالیانه تعداد خانم‌هایی که وکیل می‌شوند، از مردان بیشتر است. از طرفی آقایان به دلیل مقدار حق الوکاله، به پرونده های خانواده تمایل نشان نمی‌دهند. به همین جهت وکیل خانواده خانم انتخاب بسیاری از افراد حتی آقایان می‌باشد.

در گروه وکلای پاسارگاد، پرونده های خانواده معمولا توسط وکیل خانواده خانم انجام می‌شود. همچنین برای موکلین عزیزی که تمایل به استفاده از وکیل خانواده آقا دارند، این امکان نیز فراهم شده است. پرونده های خانواده با بهترین کیفیت و با دقت و سرعت بالا توسط وکیل خانواده خانم انجام می‌پذیرد.

قانون حمایت از خانواده در بخش دادگاه ها

در قانون جدید حمایت خانواده، قوه قضائیه به تشکیل دادگاه خانواده ملزم شده است. فصل اول این قانون به دادگاه خانواده اختصاص یافته است. مرجع مزبور دادگاهی اختصاصی است که از صلاحیت ذاتی ویژه برخوردار است. همچنین صلاحیت محلی این مرجع نسبت مراجعی که قبل ازتصویب قانون، به اختلافات خانوادگی رسیدگی می کردند تغییراتی یافته است. هم چنین در قانون جدید، نقش قاضی مشاور زن اهمیت بیش تری یافته است.
ازنظر آیین دادرسی، اختصاصی دانستن دادگاه خانواده به این معناست که دادگاه عمومی صلاحیت رسیدگی به دعاوی خانواده را ندارند. منحصراً دادگاه‌های خانواده صلاحیت رسیدگی به دعاوی احصا شده در قانون را دارند. اگر دادگاه عمومی رسیدگی به دعوایی را درصلاحیت دادگاه خانواده بداند، قرار عدم صلاحیت بنفع دادگاه اخیر را صادر می‌کند. در حالی که بر اساس قانون (اختصاص تعدادی از دادگاه ها به دادگاه های اصل ۲۱ قانون اساسی):

شعبه‌ای از دادگاه عمومی، که شرایط رسیدگی به اختلافات خانوادگی را ندارد، باید قرار امتناع از رسیدگی صادر کند.

خط پاسخگویی وکلای پاسارگاد : ۲۶۷۶۱۷۵۰ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد با سابقه ۱۲ ساله خود، بیش از ۶۰۰ پرونده در زمینه دعاوی خانواده را انجام داده که بیش از ۹۵ درصد پرونده‌ها با موفقیت به نفع موکلین موسسه به پایان رسیده است که نشان از قدرت وکلای موسسه می‌باشد. موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد، تلاش می‌کند تا با بهره‌گیری از وکیل خانواده در زمینه‌های مختلف آرامش خاطر موکلین خود را فراهم نماید. برای مشاوره حقوقی و ارجاع پرونده خود به وکیل متخصص با ما تماس بگیرید.

درخواست مشاوره حقوقی

15 03 1403

طلاق بدون رضایت شوهر یا مرد چگونه است؟

2024-06-04T21:00:23+03:30By |دعاوی خانواده|بدون ديدگاه

طلاق بدون رضایت شوهر و مباحث مرتبط با آن همواره در پیشبرد و نتیجه پرونده های مربوط به جدایی نقش پررنگی دارد. چرا که در بسیاری از موارد، زوج تمایلی به جدایی از همسر خود ندارد. در چنین شرایطی اگر زوجه از جانب مرد، حق طلاق دریافت نکرده باشد، [...]

29 02 1403

مشاوره حقوقی حضانت به صورت تلفنی در تهران

2024-05-18T01:14:02+03:30By |دعاوی خانواده|بدون ديدگاه

همواره بسیاری از افراد به دنبال جلسات مشاوره حقوقی حضانت هستند. چرا که به این باور رسیده اند که برای حل و فصل امور حقوقی خود در حوزه حضانت، کاربردی ترین راهکار مشورت با حقوقدانان متخصص می باشد. در علم حقوق امور مربوط به حضانت با حقوق خانواده پیوند [...]

22 02 1403

مشاوره حقوقی مهریه رایگان با وکیل پایه یک

2024-05-11T07:15:13+03:30By |دعاوی خانواده|بدون ديدگاه

دریافت خدمات مشاوره حقوقی مهریه چه مزایایی دارد؟ مهریه چیست؟ انحلال نکاح چه تاثیری در مهریه دارد؟ نحوه مطالبه مهریه از طریق اجرائیه ثبت به چه صورت است؟ آیا امکان دریافت مهریه از طریق دادگاه وجود دارد؟ همه روزه بسیاری از افراد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهریه و [...]

4 02 1403

مشاوره حقوقی طلاق بصورت تلفنی در تهران

2024-04-23T00:17:58+03:30By |دعاوی خانواده|بدون ديدگاه

در دنیای امروز با به وجود آمدن مسائل و مشکلات جدید، روابط انسانی بسیار پیچیده شده است. از آنجایی که حل و فصل کردن مسائل نیاز به تخصص و تجربه فراوان دارد، بنابراین، نیاز به مشاوره حقوقی به خوبی احساس می شود. یکی از مسائلی که نیاز به مشاوره [...]

14 01 1403

بهترین میزان و مقدار مهریه چقدر در سال ۱۴۰۳ است؟

2024-04-02T00:07:27+03:30By |دعاوی خانواده|بدون ديدگاه

مهریه یکی از حقوق قانونی زن است که قبل از انجام عقد ازدواج برای وی تعیین می شود و معمولا دارای ارزش مالی می باشد. در واقع، مهریه یک پشتوانه مالی امن برای زن به حساب می آید که هر وقت بخواهد می تواند آن را از مرد مطالبه [...]

Go to Top