4.8/5 - (15 امتیاز)

یکی از مسائلی که در سال‌های اخیر به ویژه در میان خانم‌ها رواج پیدا کرده است، بحث کاهش سن و یا همان تغییر تاریخ تولد در شناسنامه است. در دادخواست کاهش سن، فردی خواهان مدعی است که سن واقعی توسط کارمند ثبت احوال اشتباه وارد شده و به همین دلیل خواهان تغییر زمان تولد خود از طریق مراجع قانونی می‌باشد. به همین منظور، مهمترین نکات حقوقی در این صفحه ارائه شده است:

خط پاسخگویی وکلای پاسارگاد : ۲۶۷۶۱۷۵۰ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

شرایط تغییر تاریخ تولد در شناسنامه

در صورتی که فرد خواهان تغییر تاریخ تولد به میزان کمتر از ۵ سال باشد، باید از طریق دادگاه عمومی دادخواست کاهش سن و یا تغییر سال تولد را مطرح نماید تا بررسی گردیده و نسبت به تغییر آن در شناسنامه اقدام شود. باید توجه داشت که برای کاهش سن و یا تغییر سن می‌بایست دلایل قانونی و محکمه پسندی ارائه شود که به همین منظور پیشنهاد می‌گردد حتما از مشاوره حقوقی تخصصی و وکیل متبحر استفاده گردد. چرا که هر فرد در طول عمر خود تنها یک بار می‌تواند دادخواست تغییر تاریخ تولد را مطرح نماید.

اگر فرد خواهان کاهش سن به میزان بالاتر از 5 سال باشد، باید از طریق ثبت احوال اقدام نماید. در این موارد کمیسیونی، متشکل از نماینده ثبت احوال، پزشک معتمد، نماینده شورای شهر، فرماندار و … تشکیل شده و پس از بررسی تمامی مدارک رای مربوط به کاهش سن را صادر می‌کنند.

تغییر تاریخ تولد

خط پاسخگویی وکلای پاسارگاد : ۲۶۷۶۱۷۵۰–۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد با بهره‌گیری از بهترین وکلا در زمینه کاهش سن ، تغییر تاریخ تولد و حذف نام همسر از شناسنامه آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی و قبول وکالت می‌باشد. در صورت وجود مدارک مستدل، تغییر تاریخ تولد و حذف نام همسر به صورت کاملا تضمینی انجام می‌پذیرد. بسیاری از افراد به دلایل مختلف از جمله تعلل والدین، استفاده از شناسنامه برادر یا خواهر و نیز اشتباه کارمند ثبت احوال با این مساله مواجه هستند که در تمام این موارد و موارد مشابه وکلای موسسه سابقه درخشان در زمینه کاهش سن به صورت کاملا قانونی داشته‌اند. جهت انجام مشاوره حقوقی و اطلاع از شرایط، با شماره موسسه ۲۶۷۶۱۷۵۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.