مواد مخدر

پرونده های مواد مخدر از جمله جرائم کیفری است، که به دلیل حساسیت جرم از نظر اجتماعی، اقتصادی، امنیتی، قانونگذار مجازات‌های سنگینی را برای آن در نظر گرفته است. به همین جهت بهره‌گیری از مشاوره حقوقی در جرائم مواد مخدر یا به طور کل جرائم کیفری می‌تواند در روند پرونده بسیار تاثیرگذار باشد. وکیل با تجربه در حوزه کیفری با توجه به تجربه کافی در این گونه پرونده‌ها می‌تواند در تخفیف، تعلیق و یا برائت در این گونه پرونده‌ها راهگشا باشد.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۸۸۶۲۲۱۷۸ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

مجازات مواد مخدر

جرائم مربوط به مواد مخدر شامل مجازات‌هایی نظیر اعدام، حبس، تبعید، شلاق، جزای نقدی و مصادره اموال می‌باشند. از مهمترین عوامل موثر در تعیین مجازات این نوع از پرونده ها، انگیزه شخصی، سابقه و سمت و شخصیت مجرم می‌باشد. مواردی مانند تعدد جرم و یا تکرار جرم از جمله عوامل تشدید کننده مجازات مواد مخدر است.

چنانچه در پرونده فرد مجرم عوامل فوق وجود نداشته باشد، می‌توان موارد مربوط به تخفیف مجازات مانند تعلیق، آزادی مشروط و … را در مورد وی لحاظ نمود.

مشاوره حقوقی مواد مخدر
خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۸۸۶۲۲۱۷۸ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

براساس بند پ ماده ۳۰۳ قانون آیین دادرسی کیفری، دادگاه انقلاب صلاحیت رسیدگی به جرائم مواد مخدر، روانگردان و پیش‌ساز‌های آن را دارد. البته با تصویب قانون الحاق یک ماده به قانون مبارزه به مواد مخدر در سال ۱۳۹۶ و در جهت کاهش تعداد زندانیان، مجازات‌های جرائم مواد مخدر در برخی موارد به طور محسوسی کاهش یافته است.

با توجه به مطالب فوق، اطلاع دقیق از قانون مجازات و به خصوص قانون مبارزه با مواد مخدر می‌تواند در احقاق حق و یا رسیدگی دقیق و منصفانه به پرونده مهم باشد. اطلاع دقیق از قوانین و نحوه تنظیم دادخواست و یا تنظیم لایحه دفاعیه در جرائم مواد مخدر جز با بهره‌گیری از وکیل کیفری و یا مشاوره حقوقی تخصصی دعاوی کیفری، ممکن نخواهد بود. موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد با بهره‌گیری از بهترین و مجرب ترین وکلا در جرائم کیفری آماده ارائه خدمات مشاوره حقوقی، تنظیم دادخواست ، تنظیم لایحه دفاعیه و قبول وکالت می‌باشد.

مشاوره حقوقی حضوری
۱۳۹۸-۳-۱۵ ۰۴:۱۱:۱۳ +۰۴:۳۰

یک دیدگاه

دسته بندی محصولات

سبد خرید