5/5 - (2 امتیاز)

به علت فراوانی سوالات طلاق از سوی موکلین و مراجعین بر آن شدیم تا پاسخگوی بخشی از این سوالات پر تکرار باشیم.

همچنین شما عزیزان می توان برای پاسخگویی بهتر هم به صورت حضوری، تلفنی و آنلاین با ما در ارتباط باشید و از بهترین و با سابقه ترین وکلای تهران بهره مند گردید. فروشگاه حقوقی موسسه حقوقی وکلای دادگستر با دارا بودن دادخواست های طلاق ، طلاق توافقی، حضانت، نفقه و … می تواند تامین کننده فرم های مورد نیاز شما با مناسب ترین هزینه باشد.

خط پاسخگویی وکلای پاسارگاد : ۲۶۷۶۱۷۵۰ – ۰۲۱ 

(۲۰ خط ویژه)

سوالات طلاق

با سلام، با وجود این که در قانون ما حق طلاق به مرد داده شده، اما شرایطی برای خانم درنظر گرفته شده که براساس آن‌ها زن میتونه درخواست طلاق کنه، از جمله این که: ۱- مرد به مدت ۶ ماه نفقه نده، ۲- از اعمال زناشویی خودداری کنه، ۳- اقدام به کتک زدن بکنه ۴- اعتیاد یا بیماری صعب العلاج داشته باشه ۵- ترک منزل به مدت طولانی داشته باشه و … . در مورد حق و حقوق زن هم باید گفت مهریه جزو دیون مرد هستش و تحت هر شرایطی باید پرداخت بشه حتی اگر خود زن دادخواست طلاق بده، در مورد نفقه هم، در صورتی که زن از شوهر تمکین کنه، نفقه بهش تعلق می گیره.

به طور کلی طلاق از طرف زوجه در دادگاه فرایند دشوار و زمانبری داره که بهتره از مشاوره حقوقی طلاق و یا از یک وکیل طلاق خوب استفاده که در زمان صرفه جویی بشه و دغدغه کمتری داشته باشید. برای مشاوره حقوقی رایگان میتونید با موسسه حقوقی ما تماس بگیرید و یا در بخش سوالات طلاق نظر و یا سوال خود را مطرح بفرمایید.

به طور کلی تهیه اسباب و اثاثیه زندگی به عهده مرده و زن وظیفه‌ای در قبال تهیه جهیزیه نداره. در صورتی که اموال ذکر شده تحت عنوان جهیزیه و یا هر عنوان دیگری از طرف زن وارد منزل شده و متعلق به زن باشه، زن میتونه اموال خودش رو پس بگیره. بنابراین با دادخواست طلاق، دادخواست استرداد جهزیه رو هم تقدیم دادگاه کنید. برای مشاوره حقوقی طلاق و یا مشاوره حقوقی در این زمینه که دادخواست رو به چه نحوی تنظیم کنید و برای تهیه لیست اموال از مشاوره حقوقی تلفنی و یا حضوری موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد و وکیل طلاق استفاده بفرمایید.

سلام خدمت شما، به طور ساده طلاق خلع نوعی از طلاق هستش که در آن زن به دلیل نفرت و کراهتی که از شوهرش داره درخواست طلاق می‌کنه و در اون مالی رو به شوهرش می بخشه تا طلاق انجام بشه. این مال میتونه مهریه و نفقه خودش باشه (کل یا بخشی از مهریه و نفقه) و یا هر مال دیگری. طلاق خلع، نوعی از طلاق بائن (بدون بازگشت) هستش، یعنی مرد نمیتونه رجوع کنه مگر این که زن خودش پشیمون بشه.

نوع دیگری از طلاق هم هست به نام مبارات که در اون هم زوج هم زوجه هم از نفرت و کراهت دارند. یعنی کراهت دو طرفه است. در این نوع طلاق، مال بخشیده شده که عوض هم گفته میشه نمیتونه از مهریه بیشتر باشه. برای اطلاعات بیشتر از مشاوره حقوقی با وکیل طلاق و یا مشاوره حقوقی تلفنی موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد استفاده بفرمایید.

پس گرفتن هدایا تابع شرایط مختلف هستش. هدایای زمان نامزدی (نه عقد) با درخواست خود زوج یا زوجه قابل پس گرفتن هستش. توجه کنید که شخص دیگری نمیتونه درخواست پس گرفتن هدایا رو داشته باشه. به طور مثال اگر زوج یا زوجه فوت کنند، پس گرفتن هدایا منتفی هستش. در زمان عقد، هدایا در صورتی که شرایط زیر رخ بده بعد از طلاق قابل پس گرفتن هستند:

۱- مالی که هدیه داده شده (هبه شده) از بین نرفته باشه و موجود باشه ۲- در عوض مال دیگه ای داده نشده باشه ۳- مال فروخته و یا انتقال داده نشده باشه. برای مشاوره حقوقی طلاق با بهترین وکیل تهران و وکیل طلاق با موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد تماس بگیرید و یا در بخش سوالات طلاق نظر و یا سوال خود را مطرح بفرمایید.

در صورتی که مرد بدون دلیل موجه و محکمه پسند قصد طلاق همسرش رو داشته باشه، طبق قانون باید حق و حقوق کامل زن از جمله مهریه، نفقه، اجرت‌المثل، جهیزیه زن و همینطور نصف اموال خودش رو که در زمان زندگی مشترک به دست آورده به زن بده که بهش شرط تنصیف اموال گفته میشه. برای مشاوره حقوقی تخصصی با موسسه و با شماره ۲۶۷۶۱۷۵۰-۰۲۱ بگیرید.

باید به دادگاه مراجعه کنید، اما توجه داشته باشید که دادگاه در صورتی حکم به نفع شما صادر می کنه که کار همسرتون با حیثیت و آبروی خانوادگی شما در تضاد باشه و به این راحتی نمیتونید برای طلاق چنین موضوعی رو اثبات بکنید. بخصوص اگر کار همسرتون دولتی باشه. برای مشاوره حقوقی تلفنی و یا مشاوره حقوقی طلاق با موسسه به شماره ۲۶۷۶۱۷۵۰-۰۲۱ تماس بگیرید و یا در بخش سوالات طلاق نظر و یا سوال خود را مطرح بفرمایید.

سوالات پر تکرار طلاق