5/5 - (2 امتیاز)

هر نوع دعوا که بر سر ملک، مستغلات و … در دادگاه مطرح شود، جزو دعاوی ملکی به شمار می رود. این دعاوی ممکن است حقوقی، ثبتی و یا حتی کیفری باشند. از این رو نیاز به وکیل ملکی به خوبی برای رسیدگی به این پرونده ها احساس می شود. 

تنوع در موضوع دعاوی بدون شک خواهان را دچار ابهامات قانونی خواهد نمود. پس همیشه مراجعه به وکیل ملکی می تواند راه حلی مناسب در کسب نتیجه مربوط به دعاوی به شمار رود. در قانون کشور ما شرایط حقوقی متفاوت و مختلف برای اراضی و املاک وجود دارد. 

این که نوع کاربری زمین و ملک چیست، یا این که اصلا نوع زمین و ملک چه می باشد، موارد قانونی و نحوه رسیدگی مختلفی دارد. مناسب ترین انتخاب برای داشتن روندی نتیجه بخش در این قبیل پرونده ها، از مشاوره حقوقی و تماس با وکیل است. 

هر روز جمعیت کشور در حال پیشرفت است. پس باید به اراضی و املاک توجه بیشتری نموده و از تمامی قوانین و مقررات آن توسط وکیل تهران کسب اطلاع نمود. زیرا همیشه پرونده هایی که با موضوع دعاوی ملکی در دادگاه رسیدگی می شوند، از اهمیت بیشتری برخوردار بوده اند. 

قوانین ملکی و اراضی بسیار متنوع بوده و از کثرت بالایی برخوردار است. می توانید قوانین خاصی را در قانون مدنی و قانون ثبت املاک و اسناد شاهد باشید. در برخی موارد نیز رویه قضایی خاصی در مورد ابهامات ملکی مطرح می شود. از این رو داشتن یک وکیل ملکی متخصص بسیار لازم و ضروری است. 

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۲۲۹۲۰۵۶۲ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

ویژگی های وکیل ملکی

تمامی وکلای با تجربه و متخصص وکلایی هستند که تمرکز و توجه ویژه ای به دعاوی دارند. این دعاوی ممکن است حقوقی، کیفری یا ثبتی باشد. وکیل ملکی باید تسلط بالایی در خصوص رسیدگی به دعاوی اموال غیر منقول، دعاوی کیفری و حقوقی راجع به املاک داشته باشد. 

تمامی مردم ممکن است تا حدودی اطلاعات در مورد قوانین ملکی داشته باشند. اما این مسئله به این معنا نیست که می توانند در دعاوی ملکی نتیجه مناسبی کسب کنند. حداقل استفاده از مشاوره حقوقی رایگان برای جلوگیری از زیان و یا کسب نتیجه مثبت در دعاوی ملکی می تواند گره گشا باشد. 

وکیل ملکی

اصولا وکلای ملکی از قبول پرونده های خاص حقوقی و کیفری اجتناب می کنند. این دسته از وکلا بیشتر علاقه مند به تمرکز بر روی پرونده های ملکی هستند که در این زمینه تجربه و مهارت دارند. پیش از این که اقدام به انتخاب وکیل برای پرونده خود نمایید، لازم است در مورد وکیل مورد نظر تحقیق نمایید. 

زیرا وکیلی که در مورد دعاوی ملکی از تجربه بالایی برخوردار است، مسلما می تواند از ورود هرگونه ضرر مالی به موکل خود پیشگیری نموده و با کمترین هزینه و کوتاه ترین زمان ممکن نتیجه مناسب را در پرونده به دست آورد. اصولا دعاوی ملکی از پیچیدگی زیادی برخوردار هستند. 

پس لازم است حتما به سراغ وکیل ملکی روید که اطلاعات بالایی در مورد قوانین و آیین نامه های مختلف مربوط به املاک دارد. در این حالت وکیل تمامی جوانب قانونی پرونده را سنجیده، و برای دفاع از حق موکل خود بهترین اقدام را انجام خواهد داد. 

وکیل تخلیه ملک

تخلیه ملک از جمله پرونده هایی می باشد که می تواند به تعداد زیادی در دادگاه با آنها مواجه شوید. اما تمامی مردم عادی در مورد قوانین شکلی و ماهوی تنظیم دادخواست تخلیه ملک اطلاعات بالایی ندارند. از این رو یا باید برای کسب اطلاعات به وکیل ملکی مراجعه نمایند، یا از یک وکیل با تجربه در این زمینه مشورت بگیرند. 

این عمل بهتر است حتما پیش از عقد قرارداد صورت پذیرد. اما بسیاری از مردم همیشه به علت درگیری های ذهنی در زمان انعقاد قرارداد به این مسئله فکر نمی کنند که حضور یک وکیل ملکی در این زمان لازم و ضروری است. 

در صورتی که این حرکت توسط طرفین قرارداد انجام نشود، ممکن است هنگام عقد قرارداد ملکی، مشکلات زیادی رخ دهد. زیرا شما به عنوان یک فرد عادی اطلاعات زیادی در مورد مسائل حقوقی و ملکی ندارید. پس بدون شک ممکن است با مشکلات زیادی روبه رو شوید که در اموال شما دخل و تصرف صورت پذیرد.

در این زمان بهترین حرکت مراجعه به وکیل ملکی با تجربه است. ایشان قادر است با پیگیری های مناسب تمامی مشکلات قرارداد را به روشی قانونی حل نماید. یا این که از وارد شدن ضرر بیشتر به موکل خود پیشگیری نماید. 

بهترین اقدام این است که از همان ابتدای عقد قرارداد به مشاور حقوقی یا وکیل مراجعه نمایید تا از بروز هرگونه مشکلات احتمالی در آینده برای قرارداد ملکی خود پیشگیری به عمل آورید.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۲۲۹۲۰۵۶۲ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

بهترین وکیل ملکی

هر وکیلی در زمینه ای بیشتر فعالیت می کند که دارای تخصص باشد. از این رو تمامی وکلایی که در دعاوی ملکی فعالیت می کنند، در این زمینه از اطلاعات بالایی برخوردار هستند. اما هر وکیلی دارای ویژگی منحصر به فردی است که منجر می شود تا موکل برای مراجعه به بهترین وکیل ملکی تهران یا شهرستان علاقه و اطمینان داشته باشد. 

از مهمترین ویژگی هایی که می توانیم برای بهترین وکیل ملکی بیان نماییم، باید به تجربه و سابقه اشاره کنیم. بی تردید تجربه بالای وکیل در رسیدگی به دعاوی و مسائلی که مربوط به اراضی و املاک است، می تواند درصد کسب نتیجه موفقیت آمیز در دعاوی ملکی را افزایش دهد. 

از سوی دیگر وکیل خوب کسی است که دانش حقوقی بالایی داشته باشد. زمانی که وکیل ملکی نسبت به تمامی قوانین حقوقی، کیفری و ثبتی مربوط به اراضی و املاک تسلط بالایی داشته باشد، بدون شک قادر خواهد بود دفاع بهتری از موکل خود در پرونده نماید. 

وکیل با تجربه اصولا به تمامی قوانین و مقررات مربوط به املاک، نظریات اساتید برجسته حقوقی، رای وحدت رویه در دادگاه ها، عرف و دکترین حقوقی مسلط است. در این صورت می تواند به عنوان یک وکیل ملکی مناسب و با مهارت بالا شناخته شود.