بسیاری از مردم در هنگام مواجهه با مسائل و مشکلات حقوقی به دنبال بهترین وکیل پایه یک دادگستری هستند تا بتوانند مسیر پرونده خود را به یک وکیل خوب بسپارند. اما سوال اساسی اینجاست که چطور میتوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری را برای یک پرونده انتخاب نمود.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۲۲۹۲۰۵۶۲-۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

نحوه انتخاب بهترین وکیل

پاسخ به این سوال قدری پیچیده است. زیرا مسائل و پرونده‌های حقوقی در یک طیف گسترده‌ای قرار می‌گیرند. از پرونده های مربوط به وکیل خانواده گرفته تا پرونده های وکیل ملکی، وکیل کیفری، ثبت احوال و … که هر کدام از این حوزه‌ها دارای موضوعات بسیار مختلف است. بنابراین نمیتوان که گفت که بهترین وکیل خانواده همان وکیل کیفری باشد.

بنابراین پاسخ سوال فوق را می‌توان این گونه مطرح کرد که انتخاب وکیل می‌بایست براساس نوع و شرایط پرونده صورت گیرد. موسسه حقوقی یکی از مکان‌هایی است که با توجه به تعدد وکیل پایه یک دادگستری در آن، می‌توان بهترین وکیل در هر پرونده را جستجو نمود. شاید یکی از مهمترین سوالاتی که برای هر فردی که دارای یک پرونده یا مساله حقوقی است، مطرح می‌گردد آن است که برای حل مشکل خود چگونه بهترین وکیل را انتخاب کند.

بهترین وکیل

در واقع، اساسا چه پارامترهایی برای انتخاب وکیل باید درنظر گرفته شود. در مورد نحوه انتخاب وکیل قطعا نظرات و ویژگی‌های متعددی وجود دارد. گروه وکلای پاسارگاد، ویژگی‌های زیر را برای انتخاب بهترین وکیل به شما ارائه می‌کند. یک وکیل خوب باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:

 • تخصص در زمینه‌ای مشخص از مباحث و دعاوی حقوقی
 • انجام و به ثمر رساندن تعداد پرونده مناسب در حوزه تخصصی خود و داشتن رزومه قابل ارائه
 • دقت نظر در مطالعه پرونده و نیز در گفتگو با موکل به منظور تسلط بر ابعاد مختلف پرونده
 • سخنوری و توانایی اقناع طرف مقابل به خصوص در جلسات دادگاه
 • دلسوزی و کاردانی در رسیدگی به امور پرونده
 • داشتن وقت مناسب و نظم برای پیگیری پرونده

بهترین وکیل خانواده

بسیاری از پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها را پرونده های مربوط به خانواده تشکیل می‌دهند. پرونده‌هایی که به دلیل نوع ماهیت خود معمولا طولانی و دارای ابعاد مختلف هستند و بسیاری از افراد تمایل دارند که برای کاهش مشکلات ناشی از پرونده های خانواده، کار به وکیل خانواده بسپارند. برای انتخاب بهترین وکیل خانواده باید به موارد زیر توجه نمود:

 • بهترین وکیل خانواده، باید به صورت تخصصی در دعاوی طلاق اعم از طلاق توافقی، طلاق از سمت زوج، طلاق از سمت زوجه، حضانت، نفقه، الزام به تمکین و حتی مهریه، پرونده انجام داده باشد.
 • بهترین وکیل خانواده، الزاما کسی است که بسیار صبور و دلسوز پرونده است. بسیاری از پرونده های خانواده دارای جنبه های عاطفی است و وکیل می‌بایست با دلسوزی برای موکل خود و صبور بودن در برابر ناملایمات چه از سمت موکل خود چه از سمت طرف مقابل پرونده را به پیش ببرد.
 • زیرک بودن یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین وکیل خانواده است. بسیاری از پرونده های خانواده و مشکلات بین زوجین با طرح یک یا نهایتا دو دعوی خاتمه می‌یابد. به شرط آن که وکیل با زیرکی و تسلط به پرونده بتواند از نقاط قوت و ضعف طرفین بیشترین بهره را برده و پرونده را به سمت مطلوب پیش ببرد.
 • اقناع گری برای بهترین وکیل خانواده یک مشخصه حیاتی است. در بسیاری از پرونده‌ها، چنانچه وکیل از قدرت مباحثه خوبی برخوردار باشد، می‌تواند طرفین دعوی را در یک مذاکره برد- برد به سمت نقطه توافق پیش ببرد و با این کار زمان رسیدگی به پرونده را تا حد زیادی کاهش دهد.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری در حوزه خانواده باید با رویه های موجود در مجتمع های قضایی مختلف و نیز شعبات دادگاه‌ها آشنا باشد و با حسن ارتباط با قاضی، منشی شعبه و … زمینه احقاق حق موکل را فراهم سازد.

بهترین وکیل مالی

شرایط نابسامان اقتصادی موجب شده است که دعاوی مالی زیادی از اعم مطالبه وجه چک و یا سفته، مطالبه خسارت، مطالبه مهریه، توقیف اموال و …. در دادگاه‌ها و شوراهای حل اختلاف مطرح باشد. بهترین وکیل مالی باید:

 • تعداد پرونده های مناسبی را در زمینه چک و سفته به خصوص براساس قانون جدید چک انجام داده باشد.
 • با روند مطالبه وجه از طریق دادگاه و نیز اجرای ثبت آشنایی کامل داشته باشد.
 • وکیل مالی می‌بایست خدمات مناسبی را در زمینه دعاوی مالی به موکل ارائه دهد. بسیاری از وکلا در بخش استعلام های مربوط به توقیف اموال و یا در بخش توقیف اجرایی کار را به موکل می‌سپارند که همین امر موجب نارضایتی موکلین می‌گردد. چنانچه وکیل در زمینه‌های یاد شده نیز مسئولیت بپذیرد، بسیاری از مردم خواهان سپردن دعاوی مالی خود به وکلا خواهند بود.
 • سرعت عمل یکی از بارزترین ویژگی‌های بهترین وکیل مالی است. تورم و کاهش ارزش پول موجب می‌شود که در بسیاری از موارد حق محکوم له تضییع می‌شود. هر چند قانون برای جبران ضرر ناشی از تورم، خسارت تاخیر تادیه را پیش بینی نموده ولی نرخ این خسارت به گونه‌ای است که اصلا با تورم واقعی همخوانی ندارد و بهترین راهکار آن است که وکیل تا حد ممکن سعی نماید، پرونده در اسرع وقت به نتیجه برسد.

بهترین وکیل مالی کسی است که در حین پیگیری پرونده بتواند با مذاکره با طرفین دعوی، راهکاری برای مصالحه و خاتمه پرونده به نحوه مطلوب پیدا کند تا ضررهای ناشی از طولانی شدن پرونده کاهش یابد.

بهترین وکیل پایه یک دادگستری

وکیل کیفری

پرونده های کیفری به جزو لاینفک نظام قضایی ایران بدل شده است و متاسفانه بسیاری از این پرونده به دلیل مشکلات اقتصادی، فقر فرهنگی و نیز مشکلات متعدد روحی به وقوع می‌پیوندند. انتخاب وکیل کیفری همواره یکی از مشکل‌ترین بخش‌های این گونه پرونده‌هاست. چرا که کوچکترین اشتباه و یا کوتاهی در آن‌ها ممکن است سرنوشت فرد و یا گروهی از افراد را دستخوش تغییر نماید.

 • بهترین وکیل کیفری کسی است که در پرونده هایی نظیر، کلاهبرداری، جعل و استفاده از سند مجعول، تحصیل مال از طریق نامشروع، سرقت، توهین و تهدید، ضرب و جرح عمدی یا غیر عمدی، قتل، مواد مخدر، رابطه نامشروع، خیانت در امانت و …. یا بخشی از آن‌ها تسلط کافی داشته باشد.
 • وکیل کیفری می‌بایست بسیار باهوش باشد. چرا که ممکن است کوچکترین نکته‌ای مسیر یک پرونده را به کلی دگرگون سازد. بررسی تمامی ابعاد یک پرونده کیفری و استخراج نکات مهم یکی از وظایف وکیل است.
 • بهترین وکیل کیفری باید در کمال صداقت مصلحت موکل خود را درنظر بگیرد. وکیل می‌بایست با تحلیل واقع‌بینانه باید شانس پیروزی در پرونده را به موکل اعلام نماید و از هر گونه تحلیل افراطی، بازارگرمی و … خودداری نماید. مخصوصا در پرونده‌هایی که وکیل، وکالت متهم را برعهده می‌گیرد می‌بایست واقعیت‌ها و آن چه را که در انتظار متهم است، به وی تفهیم نماید.

صبر و حوصله نیز از مشخصه‌های بارز بهترین وکیل کیفری است. زیرا پرونده های کیفری معمولا بسیار طولانی بوده و شامل مراحل مختلف دادسرا، کلانتری، تحقیقات محلی، دادگاه اعم از بدوی و تجدیدنظر و … می‌باشد و به همین جهت هم وکیل و هم موکل می‌بایست صبور باشند.

وکیل ملکی

پرونده های ملکی همواره دارای پیچیدگی‌های زیادی هستند که می‌بایست حتما به وکیل ملکی متخصص مراجعه شود. بهترین وکیل ملکی کسی است که:

 • به دعاوی مختلف ملکی نظیر الزام به تنظیم سند رسمی، تخلیه، خلع ید، ممانعت از حق و مزاحمت از حق، ابطال سند، اثبات مالکیت، سرقفلی و حق کسب و پیشه و … تسلط کافی داشته باشد.
 • بهترین وکیل ملکی باید با هوش و درایت از میان انبوه اسناد و مبایعه نامه ‌ها، صلحنامه ها و … نکات لازم را استخراج و در جهت پیشبرد پرونده استفاده نماید.
 • بهترین وکیل ملکی باید پشتکار زیادی داشته باشد. چرا که پرونده های ملکی جزو طولانی‌ترین پرونده های حقوقی، هستند و ممکن است روند رسیدگی به آن ‌ها چندین سال به طول بینجامد.

به هر ترتیب انتخاب وکیل از جمله اموری است که می‌بایست توسط یک فرد و یا گروه آگاه انجام شود. یک موسسه حقوقی به جهت حجم پرونده ها و نیز تعداد وکلای شاغل در مجموعه خود می‌تواند موکل را در انتخاب بهترین وکیل راهنمایی نماید.

بهترین و باتجربه ترین وکیل تهران

تهران، پایتخت کشورمان شهری است که بیشترین پرونده های مطروحه در دادگاه‌ها را به خود اختصاص داده است. همچنین به دلیل بافت شهری و جمعیتی آن، برخی پرونده‌های موجود در این شهر، معمولا دارای پیچیدگی خاصی هستند. بنابراین، برای بسیاری از افرادی که ساکن تهران هستند و پرونده حقوقی دارند، انتخاب وکیل یا به عبارت بهتر، بهترین وکیل تهران از اهمیت بسیاری برخوردار است. شاید برخی از خوانندگان این مطلب این سوال را داشته باشند، که چه فرقی بین بهترین وکیل تهران با سایر شهرها وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت:

 • شهر تهران هم به دلیل وسعت و هم به دلیل ازدحام جمعیت دارای مجتمع‌های قضایی، شوراهای حل اختلاف، دادسراها و دفاتر فراوانی است که وکیل تهران می‌بایست به همه این نهادها اشراف کامل داشته باشد.
 • در شهر تهران، به دلیل تعدد پرونده، غالبا وکلا پرونده های زیادی را در دست اقدام دارند. بنابراین، وکیل باید مدیریت مناسبی برای رسیدگی برای همه پرونده ها داشته باشد.
 • شلوغی و شرایط سخت موجود در نهادهای قضایی موجب می‌شود که گاها اصحاب قضایی نظیر منشی، دادورز، بازپرس، قاضی، پرسنل ناجا و … خسته و عصبی باشند. وکیل برای هر پرونده شخصی است که با درک شرایط محیطی، روند پرونده را به گونه‌ای پیگیری کند که موجبات تضییع حق موکل را فراهم نکند.

فرایند انجام امور اداری در شهر تهران به گونه‌ای است که پیگیری در آن از اهمیت فوق العاده برخوردار است. بهترین وکیل تهران با پشتکار و حضور به موقع و مداوم در نهادهای دادرسی موجب کاهش زمان دادرسی می‌گردد.

ویژگی‌‌های اصلی بهترین وکیل

در حرفه وکالت مانند مشاغل دیگر نظیر پزشکی، مهندسی، کیفیت، تجربه و علم وکیل بسیار حائز اهمیت است. علاوه بر این رعایت اخلاق حرفه‌ای موجب می‌شود که یک وکیل از سایر وکلا متمایز گردد. برای تشخیص بهترین وکیل باید ملاک‌های مشخصی را درنظر گرفت تا بتوان انتخاب درستی را انجام داد. ویژگی‌های اصلی بهترین وکیل عبارتند از:

 • بالا بودن دانش حقوقی در زمینه‌های مختلف علم حقوق

بی شک، بهترین وکیل کسی است که از سواد علمی بالایی برخوردار باشد تا بتواند هم مشاوره حقوقی درستی را به موکل خود ارائه دهد و هم در مراحل مختلف پرونده از ثبت دادخواست تا تنظیم لوایح و شرکت در جلسات رسیدگی و انجام امور پرونده بازدهی مناسبی داشته باشد. وکیل، در ثبت دادخواست یا شکایت با علم خود موجب می‌شود که دعوی به دلیل شکل رد نشود و یا با استناد درست و به موقع به مواد قانونی راه پرونده را هموار می‌سازد.

 • فعالیت تخصصی در یکی از زمینه‌های اصلی دعاوی حقوقی یا کیفری

همانند پزشکی، حرفه وکالت نیز امری تخصصی است. بهترین وکیل کسی است که به جای قبول پرونده در دعاوی مختلف که غالبا با درصد موفقیت پایین همراه است، مطالعات خود را در حوزه خاص عمق داده و با قبول پرونده در یک حوزه نظیر خانواده، مالی، ملکی و کیفری، تجربه خود را افزایش دهد. در این شرایط نیز اعتماد موکل به وکیل خانواده، بهترین وکیل ملکی و … بسیار بیشتر خواهد بود.

 • رعایت اخلاق حرفه‌ای و شان وکالت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های وکیل آن است که خود شان حرفه وکالت را رعایت نماید. اخلاق حرفه‌ای ایجاب می‌کند که وکیل در هر حوزه‌ای در هنگام پذیرش وکالت، تمامی جوانب کار را توضیح دهد، حدود اختیارات خود را در پرونده برای موکل روشن سازد، قرارداد حق الوکاله با موکل به امضا برساند، موکل را از تمامی فرایند رسیدگی، به موقع مطلع سازد و تمام تلاش خود را در جهت احقاق حق موکل انجام دهد. همچنین وکیل تلاش می‌کند که به هیچ کدام از طرفین دعوی چه موکل خود یا طرف مقابل از طرق غیرقانونی آسیب وارد ننماید.

 • صداقت در تمامی مراحل کاری

صداقت یکی از ویژگی‌های اخلاقی بهترین وکیل است. یک وکیل در هر شرایطی باید با موکل خود صادق باشد، حتی اگر به نفع وی نباشد. صداقت موجب می‌شود، تا موکل از تلاش وکیل خواه نتیجه دلخواه را در پی داشته باشد یا خیر، رضایت داشته باشد.

 • درنظر گرفتن مصلحت موکل در هنگام پیگیری پرونده

بهترین وکیل باید در هر لحظه مصلحت موکل خود را بسنجد. گاهی صلاح موکل در سازش با طرف مقابل است و گاهی ادامه پرونده تا انتها. گاهی بهتر است برخی از دعاوی اصلا مطرح نشوند تا موکل زمان و هزینه خود را از دست ندهد و یا در بسیاری از موارد، مصلحت ایجاب می‌کند که برخی دعاوی به سرعت مطرح شوند. همه این موارد نشان‌دهنده هوش و ذکاوت بهترین وکیل است.

 • قدرت بالای استدلال و سخنوری

بر کسی پوشیده نیست که دنیای امروز، دنیای مذاکره و گفتگوست. بهترین وکیل باید هم در کلام و هم در متن لوایح خود، ساختار و چارچوبی منطقی برای ارائه ادله و رساندن قاضی به منظور مطلوب خود اتخاذ نماید.

ویژگی‌‌های اصلی بهترین وکیل

وکلای موسسه حقوقی پاسارگاد

موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد یکی از موسساتی است که انتخاب و معرفی وکیل برای هر حوزه از پرونده‌ها را شعار و سر لوحه کار خود قرار داده است. در موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد برای هر کدام از گروه‌های خانواده، ملکی، مالی، کیفری، ثبت احوال جمعی از وکلای بسیار با تجربه زیر نظر بهترین وکیل پایه یک دادگستری آن حوزه مشغول به کار هستند و پرونده‌های ارجاع شده به موسسه در کمیسیون تخصصی هر گروه مطرح شده و مناسب ترین وکیل برا‌ی آن پرونده با توجه به مقتضیات آن انتخاب می‌گردد.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۲۲۹۲۰۵۶۲-۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

بنابراین با سپردن پرونده خود به موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاسارگاد دیگر نگران پیگیری درست و دقیق و به موقع پرونده خود نباشید. انتخاب بهترین وکیل را به ما بسپارید. با استفاده از مشاوره حقوقی تخصصی و مشاوره حقوقی تلفنی در این موسسه می‌تواند با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در حوزه پرونده خود مشورت کرده و با اطلاع از شرایط دقیق پرونده خود مسیر خود را به درست انتخاب نمایید.

مشاوره حقوقی رایگان

سوالات متداول

بهترین وکیل در هر حوزه ای متفاوت می باشد مثلا بهترین وکیل خانواده با کیفری متفاوت خواهد بود و همچنین معیار انتخاب آن ها سابقه، تجربه، دانش و پرونده های موفق محسوب می گردد. برای یافتن وکیل خوب و مناسب برای پرونده های خود با گروه وکلای پاسارگاد در ارتباط باشید.

معمولاً به راحتی نمی‌توان با وکلای شناخته شده و معروف ارتباط و یا تماس تلفنی برقرار کرد همچنین مشاوره حقوقی با بهترین وکلا در حوزه های مختلف دارای هزینه های گرانتری نسبت به سایر وکلا و یا مشاوران حقوقی خواهد اما این امکان به علت درخواست مکرر شما عزیزان با هزینه بسیار مناسب در گروه وکلای پاسارگاد فراهم شده است. متقاضیان می توانند به صورت حضوری تلفنی و آنلاین با باتجربه ترین وکلای تهران گفتگو کنند و مشکلات خود را مطراح نمایند.

به بیان ساده مشاور حقوقی به فارغ التحصیلان رشته حقوق که با مسائل و قوانین حقوقی آشنایی دارند اطلاق می شود و وکیل به کسانی گفته می شود که دارای پروانه وکالت بوده و کارآموزی های لازم را انجام داده اند و با پذیرش وکالت می‌توانند دادگاه از موکل دفاع نمایند.

هزینه مشاوره حقوقی بستگی به مدت زمان مشاوره، وجود اسناد و مدارک، حوزه مشاوره اعم از خانواده، ملکی، مالی، کیفری و غیره دارد. در حال حاضر حداقل هزینه مشاوره را می‌توان ۱۰۰ هزار تومان در نظر گرفت که این امر بصورت توافقی می باشد.