کلاهبرداری

//کلاهبرداری

کلاهبرداری در زمره جرم‌هایی است که گاها با جرم‌هایی نظیر سرقت، خیانت در امانت، عدم پرداخت دیون، صدور چک بی محل و … اشتباه گرفته می‌شود. بنابراین قبل از هر اقدامی، با مشاوره حقوقی مناسب از ماهیت و نوع جرم آگاهی پیدا نمایید. در مورد آن می‌توان گفت که فرد یا افرادی با سوء استفاده از اعتماد طرف مقابل، اموال آن‌ها را تصاحب می‌نمایند. تصاحب اموال می‌تواند با اطلاع و یا بدون اطلاع فرد صاحب مال باشد.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۷۷۷۲۸۴۵۴ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

ارکان کلاهبرداری

کلاهبرداری با سه رکن زیر از سایر جرم‌ها تشخیص داده می‌شود:

  • مهمترین شرط در بروز آن استفاده از دروغ و عمل و ابزار متقلبانه برای فریب دادن مردم است. به طور مثال شخصی خود را مهندس معرفی می‌کند و یا جواز مهندسی را جعل کرده و از مردم برای ساختن آپارتمان پول می‌گیرد.

  • دومین شرط آن است که طرف مقابل اغفال شود. یعنی دروغ گفتن فرد کلاهبردار موثر بوده باشد.

  • سومین و آخرین شرط آن است که شخص مال باخته بعد از فریب خوردن مال خود را در اختیار کلاهبردار قرار دهد.

کلاهبرداری

به منظور آگاهی هر چه بیشتر موکلین گرامی نکات مهم در زمینه کلاهبرداری ارائه شده است:

  • برای ثبت شکایت باید به دادسرای عمومی انقلاب محل وقوع جرم مراجعه شود.
  • محل وقوع جرم، مکانی است که متهم در آنجا مال شاکی را به چنگ آورده است.
  • نکته بسیار مهم آن است که اثبات جرم کلاهبرداری بر عهده شاکی یا وکیل وی (وکیل کلاهبرداری) است. به عبارت دقیق‌تر شاکی باید اثبات کند که متهم به وی دروغ گفته یا جعل عنوان کرده، باید ثابت کند که صاحب مالی بوده که متهم تصاحب کرده و یا در صورت واریز یا دادن پول به متهم بار اثبات آن بر روی دوش شاکی است.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۷۷۷۲۸۴۵۴ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

کلاهبرداری از جمله جرم‌هایی است که مصادیق و مثال‌های زیادی را می‌توان برای آن درنظر گرفت. بنابراین، می‌بایست از مشاوره حقوقی و وکیل کلاهبرداری متخصص استفاده نمود. موسسه وکلای دادگستر پاسارگاد بهترین مشاوره حقوقی در این زمینه را خدمت موکلین گرامی ارائه می‌نماید. بیش از ۹۶ درصد پرونده‌های کلاهبرداری انجام شده در موسسه با موفقیت به سرانجام رسیده که نشان از قدرت وکلای موسسه می‌باشد. با ما در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره حقوقی
۱۳۹۷-۲-۲ ۱۸:۱۷:۰۷ +۰۴:۳۰

یک دیدگاه

دسته بندی محصولات

سبد خرید