فروش مال غیر

//فروش مال غیر

فروش مال غیر ، یکی از جرم‌هایی است که در بسیاری از موارد با جرم‌هایی نظیر کلاهبرداری اشتباه گرفته می‌شود. در این جرم، فرد متهم مال شخص دیگر و یا منافع از حاصل مال دیگران بدون اجازه شخص مالک و یا مجوز قانونی به شخص دیگری انتقال می‌دهد.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۷۷۷۲۸۴۵۴ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

مصادیق فروش مال غیر

در ادامه نکات مهم فروش مال غیر ذکر شده است:

  • فروش مال غیر عملی مجرمانه است. اما باید توجه داشت برای تحقق جرم باید مال منتقل شده اولا دارای ارزش اقتصادی باشد و ثانیا به شخص معینی چه حقیقی و چه حقوقی تعلق داشته باشد.

  • باید از روی عمد و با سوء نیت مجرمانه انجام شده است.

  • در صورت بروز جرم ، شخص متهم نمی‌تواند ادعا کند که نسبت به جرم بودن این عمل آگاهی نداشته است.

  • صلاحیت رسیدگی به پرونده فروش مال غیر، در اختیار دادسرای عمومی محل وقوع جرم می‌باشد.

فروش مال غیر

نحوه طرح شکایت فروش مال غیر

مهمترین مدرک در طرح شکایت ، سند مالکیت مال انتقال داده شده و یا مدارکی دال بر مالکیت شخص است. همچنین مالک اصلی پس از اطلاع از فروش مال غیر انجام شده ظرف یک ماه باید برای کسی که مال به او انتقال یافته، اظهارنامه ارسال کرده و وی را از مالکیت خود مطلع کند. این امر موجب می‌شود تا در صورتی که شخصی که مال به او انتقال یافته نسبت به بازگرداندن مال و شکایت علیه کسی که مال را به او فروخته اقدام نماید تا تحت عنوان معاونت در فروش تحت تعقیب قرار نگیرد.

خط پاسخگویی وکلای دادگستر : ۷۷۷۲۸۴۵۴ – ۰۲۱ (۲۰ خط ویژه)

فروش مال غیر یکی از جرم‌هایی است که برای شخص مال باخته دغدغه روحی و روانی فراوانی را ایجاد می‌کند. چرا که در اکثر موارد و برخلاف جرم کلاهبرداری خود فرد در آن دخیل نیست. در این نوع پرونده ها به جهت دشواری و پیچیدگی ناشی از اثبات آن باید از مشاوره حقوقی تخصصی و وکیل فروش مال غیر بسیار متخصص استفاده شود تا بتوان به پیروزی در این دعاوی امیدوار بود. موسسه حقوقی وکلای دادگستر پاساگارد بر خود می‌بالد که در ۹۸ درصد از پرونده‌های فروش مال غیر خود پیروز بوده است. چرا که وکلای موسسه با همه توان و دانش خود در کنار موکلین گرامی تا احقاق حق آن‌ها حضور دارند.

۱۳۹۷-۲-۱ ۰۰:۴۷:۱۲ +۰۴:۳۰

یک دیدگاه

دسته بندی محصولات

سبد خرید